Marianna Bracha


Witam

Mam na imię Marianna

Z wykształcenia jestem pedagogiem profilaktykiem  i oligofrenopedagogiem. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Warszawskim. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą oraz rodziną. W ostatnim okresie tuż przed podjęciem zadań opiekuna dziennego, pracowałam w niepublicznym przedszkolu jako nauczyciel terapeuta z dziećmi autystycznymi. Pracuję również społecznie jako doradca rodzinny. W czasie mojej długoletniej pracy zawodowej ukończyłam wiele kursów i szkoleń dających nowe kwalifikacje i umiejętności.

Oto niektóre z nich;

1.Kurs – Profilaktyka i terapia negatywnych zachowań i uzależnień

2.Studium przeciwdziałania przemocy w rodzinie

3.Kurs -Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach w praktyce klinicznej.

4.Kurs trenerski interwencji poznawczo-behawioralnej – trening zastępowania agresji (ART) (certyfikat trenerski)

5.Szkolenie- Kontakt i pomoc dziecku w sytuacji kryzysu

6.Kurs dla doradców rodzinnych

7.Szkolenie uzupełniające – opiekun dzienny dzieci do lat 3

Moje priorytety w obecnej pracy z maluchami to: bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne, szanowanie indywidualnych granic dziecka, wyznaczanie granic, stałość i rytm dnia, które daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, ukierunkowanie na potrzeby dziecka wynikające z jego osobowości, indywidualności i temperamentu, poznawanie i uczenie przez doświadczanie i eksperymentowanie, prosta i jasna komunikacja, dużo ruchu i radości.

Praca zawodowa zawsze była moją pasją. W obecnej pracy cieszy mnie szczególnie to, że mogę towarzyszyć maluchom w ich rozwoju, zdobywaniu nowych umiejętności i pokonywaniu różnych barier. Mocno stawiam na dobrą współpracę z rodzicami i otwartą komunikację.

W projekcie, który zakończył się w październiku 2018r. wszystkie moje priorytety zrealizowałam. Były zadowolone dzieci i ich rodzice. Wierzę, że w nowej edycji też powtórzymy ten sukces.

Mój punkt opieki mieści się w domu jednorodzinnym otoczonym ogrodem, z obszernym trawnikiem, gdzie jet dużo miejsca do biegania i zabaw ruchowych. Jest też piaskownica, drewniany domek do zabawy, huśtawka i bocianie gniazdo.


Anna Tomzik- Kubina


Witam
Mam 35 lat jestem szczęśliwą żoną i mamą 2 letniej córeczki,. Jestem Mgr ekonomii. Próbowałam pracować w zawodzie ale jednak zdecydowanie wolę opiekę nad dziećmi. Jestem opanowaną, bardzo spokojną, zrównoważona, skromną i uśmiechniętą osobą, dużo rozmawiam z dziećmi, staram się jak mogę, żeby były szczęśliwe , dbam o czystość tzw. codzienną higienę: mycie rączek przed i po jedzonku oraz po toalecie oraz o ich bezpieczeństwo.

Opiekuję się dziećmi w wieku od 20 roku życia, pomagałam w opiece nad dziećmi mojej siostry i znajomych. Aktualnie od kwietnia 2018 roku zajmuje się maluszkami w domu między 8 miesiącem życia a 2. Poznajemy świat, uczymy się jeść samodzielnie, malujemy, poznajemy kolory, zwierzątka, tańczymy i śpiewamy, troszkę liczymy, zaczynamy siusiać na nocniczku , układamy puzzle, karmimy lalki, robimy wyklejanki, układamy klocki, zabawa ciastoliną i tym podobne.

Ukończyłam kurs 1 pomocy oraz kurs opiekuna dziennego dzieci do lat 3 w wymiarze 160 godzin. Swoją przyszłość nadal chce poświęcać dzieciom.


Marta Matuszewska


Witam

Mam na imię Marta. Jestem młodą mamą, bardzo energiczną i stale uśmiechniętą. Moją ogromną zaletą jest multizadaniowość oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem. Z racji mojego wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego w idealny sposób potrafię zorganizować dzieciaczkom cały dzień. Kładę nacisk na to aby dzień maluchów był wypełniony tak zabawą, jak i zajęciami rozwijającymi, ponieważ powszechnie wiadomo iż najmłodsi chłoną najwięcej wiedzy.

Z wykształcenia jestem pedagogiem wczesnoszkolnym i przedszkolnym z językiem angielskim. Wykształcenie to uzyskałam w Staropolskiej Szkole Wyższej. Ukończyłam także filologię angielską ze specjalizacją nauczycielską w Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach.

Ukończyłam wiele szkoleń i kursów. Oto one:

* Opieka dla dzieci do lat 3 (2019)

* I Stopień Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Shareborne (2017)

* Kurs Opiekuna Dziennego (2017)

* Knitting Culture, Bułgaria (2017)

* The Honest Truth, Londyn (2016)

* Start w Biznesie- Akademickie Biuro Karier (2015)

*Skansen na dłoni- warsztaty dla grup dzieci z dysfunkcjami wzroku (2012)

* „Młodzież w działaniu” w Wólce Milanowskiej

* Zarządzanie Zasobami Ludzkimi

* Fundacja Rozwoju Dzieci im. J.A Komeńskiego – działania artystyczne (2012)

* Wymiana międzynarodowa z Izraelem (2008)

* Fundacja Lotto Milion Marzeń – realizacja przygód z książką

* Kurs dziennego opiekuna oraz pierwszej pomocy

Moje doświadczenie zawodowe wygląda następująco:

2009 -2017 Gminna Biblioteka Publiczna – prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci

2014-2017 Pro Civitas- Lektor języka angielskiego

2012-2014 Opiekunka dziecięca- dzieci z dysfunkcjami do lat 3

2014-2016 Active School – nauczanie języka angielskiego

2013-2014 English Planet – nauczanie języka angielskiego dzieci w wieku 1-3

2008 – 2010 Dom Małego Dziecka – opieka nad dziećmi do lat 2

Jak widać z powyższych informacji większość swojego życia poświęciłam uzyskiwaniu umiejętności i doświadczeń, po to aby zajmować się maluszkami w najbezpieczniejszy i najbardziej dla nich korzystny sposób.