Justyna Snochowska


Witam

Mam na imię Justyna. Mam 31 lat. Jestem mamą kilkuletniego Wiktora. Jestem osobą aktywną, odpowiedzialną, dyspozycyjną, opiekuńczą. Mam bardzo dobry kontakt z dziećmi i odpowiednie podejście wychowawcze. W trakcie nauki starałam się poszerzać swoje kompetencje i umiejętności poprzez takie formy jak: wolontariat, klub mam , czy szkolenie animatora zabaw dziecięcych oraz kurs dziennego opiekuna . Doświadczenie nabywałam podczas opieki nad młodszym rodzeństwem oraz jako niania pracując z dziećmi w różnym wieku, a także przejawiających specjalne potrzeby edukacyjne, czy dzięki pracy jako animator zabaw dziecięcych. Praca opiekuna daje wiele satysfakcji. Dziecięce rozumienie świata, to jak kreują i konstruują własne znaczenia potrafi zaskoczyć – ale właśnie to lubię w tej pracy – te niekonwencjonalne rozwiązania i fantastyczne pomysły dzieci, które przynoszą wiele radości i inspiracji do dalszego działania. Wspomaganie rozwoju dziecka, służenie pomocą, radą i wsparciem należą do zadań opiekuna. Jako opiekunka  mam również świadomość, iż w punkcie opieki nie tylko sprawujemy opiekę oraz wspomagamy rozwój intelektualny, wiem także, iż jest to miejsce wprowadzające dziecko świat wartości i postaw, umożliwiające poznanie i zrozumienie siebie i innych. Jestem osobą uśmiechniętą, cierpliwą, troskliwą oraz zaangażowaną w swoją pracę. W życiu ważny jest dla mnie dialog, w związku z czym staram się znajdować czas aby wysłuchać oraz poznać dziecięce pytania, uczucia, czy wątpliwości. Bardzo istotna dla mnie jest kwestia dobrej współpracy z rodzicami, którzy mogą stać się bezcennym doradcą w procesie wychowawczo-dydaktycznym. W swojej pracy stawiam na aktywność ruchową dziecka, a także na rozwijanie samodzielności, ciekawości świata, twórczej aktywności. Rozmaite piosenki, rymowanki, gry oraz codzienne zwroty kierowane w języku angielskim z pewnością pomogą w procesie nabywania kompetencji językowych w kierunku dwujęzyczności dzieci

Obecnie jestem dziennym opiekunem i zajmuje się wesołą gromadką maluszków w punkcie opieki mieszczącym się na ulicy Złotej w Kielcach.

Co się tyczy punktu, jest to lokal użytkowy w nowym budownictwie, o powierzchni przeszło 100 m2 , znajdujący się na parterze. Lokal jest w użytkowaniu dopiero od kilku lat. Przeprowadzono w nim liczne zmiany po to aby dostosować go do potrzeb najmłodszych. Mamy dużą salę przeznaczoną do zabaw, jadalnię i dwie łazienki. Dodatkowo znajduje się u nas aneks kuchenny pozwalający na odpowiednie przechowywanie jedzonka przeznaczonego dla dzieci oraz jego podgrzewanie bądź chłodzenie.


Ewelina Dziułka


Mam na imię Ewelina. Mam 31 lat.
Jestem mamą dwójki dzieci : Milenki i Ksawerka.
Jestem osobą bardzo energiczną, z głową pełną pomysłów. Mam w sobie niekończące się pokłady cierpliwość oraz mnóstwo empatii.
Już na studiach opiekowałam się dwójką dzieci parę razy w tygodniu. Praca z dziećmi to jest to co zawsze chciałam robić. Uśmiech dziecka sprawia, że wszystkie problemy idą w zapomnienie. Aby poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie skończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Należałam do Stowarzyszenia Wiosna i pomagałam dzieciom w nauce oraz codziennych problemach ich małego świata.
Ukończyłam również Warsztat umiejętności wychowawczych w Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach aby lepiej zrozumieć małych ludzi.
W 2017 roku ukończyłam kurs dziennego opiekuna i warunkach domowych prowadziłam dzienny punkt opieki dla dzieci do lat 3.
Obecnie pracuję w Klubie Malucha na ulicy Złotej w Kielcach. Jest to dla mnie nie tylko praca ale przede wszystkim pasja. Dlatego też od samego rana uśmiech z mojej twarzy nie znika i obdarzam nim każde dziecko. Dzieci wtedy czują się bezpieczne i szczęśliwe, a jest to dla mnie w pracy najważniejsze.


Monika Jarosz


Nazywam się Monika Jarosz jestem mamą 11-letniej Nikoli i 10-letniego Mikołaja. Ukończyłam studia magisterskie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie na kierunku pedagogika opiekuńcza oraz teologia.  Próbując dotrzeć do swojego wewnętrznego potencjału i odkryć właściwe miejsce w życiu uczestniczyłam w wielu różnych kursach m.in. na wychowawcę kolonijnego. Pracę z dziećmi rozpoczęłam jeszcze podczas studiów – jako wolontariuszka w świetlicy socjoterapeutycznej oraz w domu dziecka. Następnie pracowałam przez 3 lata jako opiekunka dzieci niepełnosprawnych w Domu Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Przez 8 lat jeździłam z Caritas jako wychowawca kolonii. Prowadziłam również chórek dziecięcy . Przebywając z dziećmi nauczyłam się patrzeć na świat ich oczami oraz jednocześnie tłumaczyć to, co nowe i niezrozumiałe.

Jestem sekretarzem w Stowarzyszeniu Przyjaciół Dwunastki, pełnie również funkcje Przewodniczącej Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej numer 12.

Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. Podążam za myślą Beaty Pawlikowskiej „Nie dawaj dzieciom gwiazdki z nieba, pozwól im nauczyć się latać, wtedy zobaczą, że za tym pierwszym niebem jest następne, a im mocniej będą musiały napracować się, żeby tam dolecieć, tym większa będzie ich radość po dotarciu do celu…”.

 

Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Zawsze największą dla mnie nagrodą jest uśmiech moich podopiecznych. Pracując  jako nauczyciel-wychowawca mogę każdego dnia realizować swoje pragnienie w pełnej ciepła i wyrozumiałości atmosferze.

Moje zawodowe motto: Bądź takim człowiekiem, jakiego sam chciałbyś spotkać na swej drodze.


Aleksandra Stachowiak


Nazywam się Aleksandra Stachowiak. Jestem mamą 2,5 letniego Szymona. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku praca socjalna oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Prace z dziećmi rozpoczęłam w czasie studiów na praktykach zawodowych jako pomoc nauczyciela wychowania przedszkolnego. Po ukończeniu studiów pracowałam jako opiekunka w Żłobku z Uśmiechem. W swojej pracy wychowawczej kieruje się mottem Janusza Korczaka: Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż, oraz wychowaniem w duchu rodzicielstwa bliskości, które doskonale oddaje mój charakter pełen ciepła, empatii oraz akceptowania emocji dzieci.

Moje zainteresowania to czytanie książek, pływanie, jazda na rowerze, długie spacery. Dzięki temu, że sama mam dziecko w wieku żłobkowym łatwiej mi zrozumieć małego człowieka. Jestem osobą kreatywną i mam pełno pomysłów na ciekawe zabawy, które nie tylko bawią ale także uczą dziecko otaczającego go świata.