Justyna Snochowska


Witam

Mam na imię Justyna. Mam 31 lat. Jestem mamą kilkuletniego Wiktora. Jestem osobą aktywną, odpowiedzialną, dyspozycyjną, opiekuńczą. Mam bardzo dobry kontakt z dziećmi i odpowiednie podejście wychowawcze. W trakcie nauki starałam się poszerzać swoje kompetencje i umiejętności poprzez takie formy jak: wolontariat, klub mam , czy szkolenie animatora zabaw dziecięcych oraz kurs dziennego opiekuna . Doświadczenie nabywałam podczas opieki nad młodszym rodzeństwem oraz jako niania pracując z dziećmi w różnym wieku, a także przejawiających specjalne potrzeby edukacyjne, czy dzięki pracy jako animator zabaw dziecięcych. Praca opiekuna daje wiele satysfakcji. Dziecięce rozumienie świata, to jak kreują i konstruują własne znaczenia potrafi zaskoczyć – ale właśnie to lubię w tej pracy – te niekonwencjonalne rozwiązania i fantastyczne pomysły dzieci, które przynoszą wiele radości i inspiracji do dalszego działania. Wspomaganie rozwoju dziecka, służenie pomocą, radą i wsparciem należą do zadań opiekuna. Jako opiekunka  mam również świadomość, iż w punkcie opieki nie tylko sprawujemy opiekę oraz wspomagamy rozwój intelektualny, wiem także, iż jest to miejsce wprowadzające dziecko świat wartości i postaw, umożliwiające poznanie i zrozumienie siebie i innych. Jestem osobą uśmiechniętą, cierpliwą, troskliwą oraz zaangażowaną w swoją pracę. W życiu ważny jest dla mnie dialog, w związku z czym staram się znajdować czas aby wysłuchać oraz poznać dziecięce pytania, uczucia, czy wątpliwości. Bardzo istotna dla mnie jest kwestia dobrej współpracy z rodzicami, którzy mogą stać się bezcennym doradcą w procesie wychowawczo-dydaktycznym. W swojej pracy stawiam na aktywność ruchową dziecka, a także na rozwijanie samodzielności, ciekawości świata, twórczej aktywności. Rozmaite piosenki, rymowanki, gry oraz codzienne zwroty kierowane w języku angielskim z pewnością pomogą w procesie nabywania kompetencji językowych w kierunku dwujęzyczności dzieci

Obecnie jestem dziennym opiekunem i zajmuje się wesołą gromadką maluszków w punkcie opieki mieszczącym się na ulicy Złotej w Kielcach.

Co się tyczy punktu, jest to lokal użytkowy w nowym budownictwie, o powierzchni przeszło 100 m2 , znajdujący się na parterze. Lokal jest w użytkowaniu dopiero od kilku lat. Przeprowadzono w nim liczne zmiany po to aby dostosować go do potrzeb najmłodszych. Mamy dużą salę przeznaczoną do zabaw, jadalnię i dwie łazienki. Dodatkowo znajduje się u nas aneks kuchenny pozwalający na odpowiednie przechowywanie jedzonka przeznaczonego dla dzieci oraz jego podgrzewanie bądź chłodzenie.


Ewelina Dziułka


Mam na imię Ewelina. Mam 31 lat.
Jestem mamą dwójki dzieci : Milenki i Ksawerka.
Jestem osobą bardzo energiczną, z głową pełną pomysłów. Mam w sobie niekończące się pokłady cierpliwość oraz mnóstwo empatii.
Już na studiach opiekowałam się dwójką dzieci parę razy w tygodniu. Praca z dziećmi to jest to co zawsze chciałam robić. Uśmiech dziecka sprawia, że wszystkie problemy idą w zapomnienie. Aby poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie skończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Należałam do Stowarzyszenia Wiosna i pomagałam dzieciom w nauce oraz codziennych problemach ich małego świata.
Ukończyłam również Warsztat umiejętności wychowawczych w Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach aby lepiej zrozumieć małych ludzi.
W 2017 roku ukończyłam kurs dziennego opiekuna i warunkach domowych prowadziłam dzienny punkt opieki dla dzieci do lat 3.
Obecnie pracuję w Klubie Malucha na ulicy Złotej w Kielcach. Jest to dla mnie nie tylko praca ale przede wszystkim pasja. Dlatego też od samego rana uśmiech z mojej twarzy nie znika i obdarzam nim każde dziecko. Dzieci wtedy czują się bezpieczne i szczęśliwe, a jest to dla mnie w pracy najważniejsze.


Monika Jarosz


Nazywam się Monika Jarosz jestem mamą 11-letniej Nikoli i 10-letniego Mikołaja. Ukończyłam studia magisterskie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie na kierunku pedagogika opiekuńcza oraz teologia.  Próbując dotrzeć do swojego wewnętrznego potencjału i odkryć właściwe miejsce w życiu uczestniczyłam w wielu różnych kursach m.in. na wychowawcę kolonijnego. Pracę z dziećmi rozpoczęłam jeszcze podczas studiów – jako wolontariuszka w świetlicy socjoterapeutycznej oraz w domu dziecka. Następnie pracowałam przez 3 lata jako opiekunka dzieci niepełnosprawnych w Domu Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Przez 8 lat jeździłam z Caritas jako wychowawca kolonii. Prowadziłam również chórek dziecięcy . Przebywając z dziećmi nauczyłam się patrzeć na świat ich oczami oraz jednocześnie tłumaczyć to, co nowe i niezrozumiałe.

Jestem sekretarzem w Stowarzyszeniu Przyjaciół Dwunastki, pełnie również funkcje Przewodniczącej Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej numer 12.

Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. Podążam za myślą Beaty Pawlikowskiej „Nie dawaj dzieciom gwiazdki z nieba, pozwól im nauczyć się latać, wtedy zobaczą, że za tym pierwszym niebem jest następne, a im mocniej będą musiały napracować się, żeby tam dolecieć, tym większa będzie ich radość po dotarciu do celu…”.

 

Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Zawsze największą dla mnie nagrodą jest uśmiech moich podopiecznych. Pracując  jako nauczyciel-wychowawca mogę każdego dnia realizować swoje pragnienie w pełnej ciepła i wyrozumiałości atmosferze.

Moje zawodowe motto: Bądź takim człowiekiem, jakiego sam chciałbyś spotkać na swej drodze.